Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    MONGOLIA cd

MONGOLIA cd

Mongolia
Mongolia, Ulaan Baatar Hoto

Nadal szukamy ludzi, zeby podzielic koszty wyjazdu po Mongolii. Po dwoch dniach poruszamy sie juz w miare swobodnie po Ulan Bator. Dzisiaj zmienilismy Guest House na nieco lepszy w tej samej cenie [zmusila mnie :) ksiezniczka ]. W poprzednim poznalismy swiezo upieczone malzenstwo z Polski, Ole i Wojtka. Odbywaja wlasnie swoja podroz poslubna. Pozdrawiamy :) Poznalismy tez Francuza ktory przyjechal do Mongolii na motorze przez Turcje, Gruzje, Azerbejdzan, Kazachstan i inne kraje(www.parispekin2008.canalblog.com). To jest dopiero wyczyn, nie to co my :) Jest tez czworka Polakow ktora przyjechala Nissanem Patrolem :)

Ulan Bator jest dziwnym miastem, przewodniki podaja, ze jest postrzegany jako najbrzydsza stolica swiata ale my widzielismy juz brzydsza:). Ulice sa brudne zasmiecone (uklon w strone Kasi :)))) i przepelnia niesamowita liczba pojazdow. Z drogi dwupasmowej potrafia przeksztalcic sie nawet w cztero lub wiecej pasmowa. Od samego rana toczy sie wielka walka o pierszenstwo, trudno stwierdzic kto jest bardziej winny czy piesi przechodzacy beztrosko na czerwonym swietle czy kierowcy nie robiacy sobie nic z zielonego swiatla dla pieszych :).
Na ulicach tlocza sie rozne samochody,z ktorych jedne maja kierownice po prawej inne po lewej stronie, problem ten chyba nie zostal poruszony w zadnych przepisach drogowych:).
Przy gownych ulicach znajduja sie budynki bankow ze szklanymi elewacjami, bloki z cegly, natomiast boczne mniejsze uliczki wypelnione sa jurtami i barakami mieszkalnymi, wszytskie odgrodzone sa zbitymi z desek plotami.

Stolica nie posiada typowo swiatowych luksusow takich jak McDonald, za to jest pelno (tanich dla nas) ichniejszych jadlodalni, w ktorych kroluje twarda baranina i zielona herbata z mlekiem i sola- bardzo popularny napoj w Mongolii (jeszcze nie pilismy ale Ola z Wojtkiem mowia ze jest calkiem dobra).

Wczoraj trafilismy do najlepszej kawiarni w stolicy, ktorej wlascicielem jest Europejczyk (ktory posiada rowniez calkiem europejskie biuro podrozy z europejskimi cenami :).Pozwolilsmy sobie na luksus- duze cappucino i latte :P a co!!

Dzis idziemy podziwiac szczatki dinozaurow, ktore zostaly znalezione na pustyni Gobi (duze dziecko sobie zazyczylo wiec idziemy :), a wieczorkiem mamy pozegnalne spotakanie z Ola i Wojtkiem, ktorzy udaja sie jutro rano do Pekinu.

rabe
rabe - 2008-09-03 16:33
billard za free??
No i Chuck Norris miejscowy widze że też spoko sobie siedzi:)

Alicja
Alicja - 2008-09-03 19:08
Grzegorzu troszke zarosles :-)

Kacha
Kacha - 2008-09-04 09:06
A ja się wczoraj zastanawiałam (jak były tylko zdjęcia bez tekstu) skąd taki wypasiony, europejski kubek w rękach księżniczki... ;) - dziś wszystko jasne.
Zaczynam się z lekka uzależniać - codziennie sprawdzam tego waszego bloga. No masakra :))
Tylko piszcie w miarę możliwości dużo i ciekawie!!! I nie koloryzować....

Mimi
Mimi - 2008-09-04 09:13
W stepie szerokim... uważajcie , w jurcie nie można nadepnąć na próg - to zła wróżba dla mieszkańców . pozdrawiam.

aska
aska - 2008-09-04 10:51
drozsze hotele i latte-powodzi sie widac...panstwo sie bawi ;)))

millagreg - 2008-09-04 11:02
nie drozsze tylko w takiej samej cenie za to bardziej czyste :PP a kawa sie nalezy czasami raz na tydzien chyba co? :P buziole

Kwasna1616
Kwasna1616 - 2008-09-04 11:43
ej tam na talerzu noodles'y:) mniam:) ostatnio jadłam w Tayskiej restauracji mm.. za barana podziekuje:/no! chyba że w Grecji:):):) /3majcie się!

millagreg - 2008-09-04 12:12
Dodalismy zdjecia

rabe
rabe - 2008-09-04 13:18
http://www.lhw.com/ tu ponić są dobre noclegi:)

jurek
jurek - 2008-09-04 14:16
Super zdjecia! ale w niektórych dzielnicach zupełnie jak w ojczyźnie - syf kiła i mogiła ;) ile tam macie stopni? czasem słońce czasem deszcz?

jurek
jurek - 2008-09-04 14:17
aha grzałka zapuszcza piórka na zime ;)

millagreg - 2008-09-05 03:56
jedziemy na 6 dni na wyprawe. Wracamy 10.09 wieczorem

kozlewa
kozlewa - 2008-09-08 20:35
Cześć Podróżnikom!! :)) dziękuję za wpisanie mnie do grona "podglądaczy" Waszej wyprawy. Obejrzałam i przeczytałam wszystko z przejęciem - zdjęcia fantastik! jak na razie "ascetyczni mnisi" biją wszystkich na głowę ;-) Emilio, może jakieś jedno zdjątko zawodowe? jakaś ciekawa roślinka czy urządzenie wodne?? czekam niecierpliwie na dalsze wieści i foty!! wszystkiego ciepłego i ciekawego!!! Ps. pozwoliłam sobie podesłać linka paru znajomym, co lubią takie klimaty ;)

Dor-cha
Dor-cha - 2008-09-08 21:57
Miśka kiedyyyy już z tej wyprawy wrócicie? czekam z niecierpliwościa na nowe historie i zdjęcia...całuje Was gorąco:*

Emilka i Grzesiek ...
Zasoby: 87 wpisów87 779 komentarzy779 2479 zdjęć2479 2 pliki multimedialne2