Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    Lavazza u Krystyny :)

Lavazza u Krystyny :)

Chiny
Chiny, Hangzhou

Haj
Wpis bedzie krotki :)) Bo internet ostatnio bardzo zdrozal :)
Po wyjedzie z Shanghaju pojechalismy 200 km dalej do miasta Hangzhou, gdzie mielismy kolejna mete Couchsurfingowa.Tym razem trafilismy na Krystyne - POLKE!! To kolejna niesamowita postac, ktora spotkalismy na naszej drodze. Otoz Krystyna ma 21 lat, z czego juz 3 mieszka w Chinach. MOWI PERFECT PO CHINSKU!!!! a do tego po rosyjsku, polsku i angielsku. Do Chin przyjechala jak miala 18 lat i nie mowila w ogole w tym jezyku obrazkowych znaczkow.
To nie koniec rewelacji :) Krysia studiuje GEOTECHNOLOGIE INFORMATYCZNE, czyli w skrocie i lopatologicznie jak zrobic mape w komputerze (np Google earth). Wyobrazcie sobie Polke, ktora uczy sie w niedziele o 8 rano matematyki z chinskiej ksiazki. Mieszkalismy na prawdziwym chinskim osiedlu, gdzie Krysia ugoscila nas iscie krolewsko :)).
Byl prawdziwy chleb, soczek ze swiezo wyciskanych pomaranczy i prawdziwa Lavazza!!!(ktora Krysia serwuje gosciom w godzinach powiedzmy nocnych :))

Grzechu podczas jazdy pociagiem zalatwil gardlo na amen i nastepnego dnia po przyjezdzie nie mowil juz nic :D. Krysia zaprowadzila nas do lekarza studenckiego, ktory przepisal leki w komicznych opakowaniach jak dla krasnali.
Nastepnego dnia mielismy male problemy z kupnem biletow do Hong Kongu,lecz Krystyna kolejny raz uratowala nam tylki i pomogla.
Dostalismy kartki napisane po chinsku, gdzie musielismy sobie tylko zakreslic jaki bilet chcemy - kartki full opcja; byly tam wymienione wszytskie mozliwe pociagi,miejsca siedzace, lezace, wiszace, wystarczylo zaznaczyc. Gorzej nam poszlo jak Pani w okienku zaczynala cos do nas mowic:)wtedy nasze cwaniactwo sie konczylo. Wszystko sie udalo z tymi biletami, choc nie bylo latwo :P.
Generalnie dowiedzielismy sie bardzo duzo o chinczykach wypytalismy o wszytkie ich zachowania i sprawy, ktorych nie umielsimy sobie sami wyjasnic.

DZIEKI KRYSTYNA !!!!! :))

wódz
wódz - 2008-10-02 16:53
w czepku urodzeni :) same dobre zbiegi okoliczności :) Pozdrowienia śle pani podinspektor :)

millagreg
millagreg - 2008-10-02 17:13
No no :)a czym sie Pani podinspektor zajmuje? :)

Mimi
Mimi - 2008-10-02 18:48
Miśka , w tym sklepie myślałam , że to Ty dosypiasz ? :)

Mija
Mija - 2008-10-02 18:50
Tez przez moment wydawalo mi sie, ze to Emilka postanowila sobie dorobic za lada :P

rabe
rabe - 2008-10-02 20:44
Hej hej hej! Grzesiu widzę, że duch kolarstwa nie zaginął! Dobrze! Na jednym foto ciekawa moda, kolarska:)

wódz
wódz - 2008-10-02 20:54
Pani podinspektor oczywiście zajmuje się sprawami wagi prawie państwowej :) pije herbatę, je bułki i rozmawia na gg.. noooo i oczywiście prowadzi postępowania administracyjne.. prawie bym zapomniała :) Buziaki Kochani :*

jurowaty
jurowaty - 2008-10-02 21:05
milaron pasujesz tam! zauważyłem podobieństwo do azjatek w tych czarnych krótkich włosach ;) a grzesio dalej gansta z polska :)

STRUSIE z wyspy WOLIN
STRUSIE z wyspy WOLIN - 2008-10-03 18:38
Czytając Waszą relację pomyślałam tak jak Wódz "w czepku rodzeni"!Cieszę się,że tak fajnie Wam się układa i że możemy uczestniczyć wirtualnie w tych wojażach.Ja to już się uzależniłam i jak nie było nowych wiesci to miałam dzień w plecy!Zdjęcia rewelka!Zwłaszcza moda chińska:)Takich galotek dla dzieci nawet nasi projektanci w dobie głebokiego socrealizmu nie wymyślili!

Mimi
Mimi - 2008-10-04 18:07
Te galotki to siuśmajtki -praktyczny naród.

dorcia
dorcia - 2008-10-07 11:33
Ale zobaczcie na Miske na rowerze! jaki style! no i oxy fancy sa! oxy musza byc:) buzzziaki

gg
gg - 2008-11-11 10:45