Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    Yunnan

Yunnan

Chiny
Chiny, Dali

Z Guilin do Kunmingu (prowincja Yunnan) dojechalismy pociagiem w 18h. Poszlo milo I przyjemnie, jak zawsze w Chinskich kolejach. Potem autobus do Dali. Jechal 5h, w tym czasie obejrzelismy dwa filmy Kung-Fu (klasy C, a moze D), przy ktorych “Wejscie Smoka” z Bruce’m Lee to bajeczka dla grzecznych dziewczynek. 5 godzin sluchania “adzia”, “htrzzz”, "pszz”….
Dali, a wlasciwie Old Dali jest malym miasteczkiem z klimatem. Teraz jest tu koniec sezonu. W naszym hostelu jestesmy chyba jedynymi goscmi. Polenilismy sie tu troche. Pojezdzilismy rowerami. A dzisiaj trafilismy na dwa targi, na ktorych bylo bardzo swojsko.
P.S. Zaobserwowalismy dosc swobodne podejscie do ubioru ludnosci zamieszkujacej prowincje Chin. Ktos kto nie przywiazuje uwagi do mody, walorow estetycznych wlasnego wygladu, czulby sie tu znakomicie. Panowie czesto nosza marynarki. Wygladaja jakby byly jeszcze z pierwszej komunii (troche ciasno w ramionach) lub po starszym bracie (troche za duzo w ramionach i rekawach). Jezeli chodzi o buty to prawie kazdy nosi skajopodobne, blyszczace lakierki. W pociagu zszokowal nas pan w takich lakierkach + czarna naciagnieta skarpeta i… do tego krotkie spodenki z materialu, ktory wygladal jak cos w rodzaju atlasu.
Juz nie zwracamy uwagi na noszone zarowno przez panie, jak I panow plastikowe rajstopopodobne, za ciasne skarpetki. Najwiekszym ekscentrykiem nadal pozostaje pan w lakierkach i spodniach na kant, z dostojnie naciagnieta, biala, frotowa skarpeta ze znakiem “Nike”.

Mija
Mija - 2008-10-14 16:08
A gdzie zdjecia ja sie pytam grzecznie! no gdzie?

miszne
miszne - 2008-10-14 21:28
a czy przypadkiem w skarpetach nie była przecięta gumka ?? :P Ostatnio miałem okazje nosić takie skarpety z obciętą gumka ale czym predzej je zmieniłem bo pod garniturem nie wyglądało :P Lub jak w scenie z Dnia Świra kiedy Ferdek kiepski znalazł sposób na chińczyków :P Pozdrowienia

Mimi - 2008-10-14 23:12
Pokażcie tą fashion na zdjęciach ? Bardzo jestem ciekawa co kreatorzy chńsccy wymyślili .:-)).powodzenia !

Mimi - 2008-10-15 09:30
Super! Poproszę zestaw pamiątkowy z Chin . :-)) ; Panowie motocykliści pozują jak zawodowi modele. Największy hit to targowi dentyści ! Mila ... ty masz chyba jakąś zaległą wizytę -załatw to na miejscu .:-))) Asia potrzebuje coś na anatomię - w mięsnym przygotuj dla niej paczkę - paczki z Chin przychodzą szybko . :-)) Całuski .

Kacha
Kacha - 2008-10-15 14:17
Powinno być chyba "Trojaczki i netoperek" :))
A tak w ogóle to szkoda, że to nie są nasze swojskie, polskie dwojaczki.... Chętnie bym ich zobaczyła na takim sznureczku w brązowym chrupiącym garniturku (to w ramach aktualnego komentarza politycznego).
Maria Awaria doszła?

levko
levko - 2008-10-16 14:35
Dentysta rządzi. Ja poproszę motylka z czerwonymi skrzydełkami na sprężynce.

wódz
wódz - 2008-10-16 18:50
tak sie uzaleznilam od Waszego bloga ze ciagle mi malo.. malo tekstu malo zdjec.. :)

Michass
Michass - 2008-10-17 14:56
yeeeahhhhhhhhhhh dostalem kartke:) lubie:) dzieki:)

Mimi - 2008-10-17 15:14
Mila widziałam ... to twoje poświęcenie ;-)), jak Ty teraz będziesz chodzić ? A buty miały być takie genialne ! Zaczynamy załatwiać wizy . Pozdrawiamy .

elisek :)
elisek :) - 2008-10-17 15:24
dziękuję za kartkę:))) prosto z Hong Kongu:))) czekam na dalsze opowieści:) umilają mi dwutygodniowe chorobowe:/ pozdrawiam serdecznie:))

millagreg
millagreg - 2008-10-18 05:02
W skarpetach nie jest przecięta gumka - niestety :))
A czy my proponowalismy przywiezienie jakis zestawow pamiatkowych? chyba nie :)) wiec sie prosze nie zapisywac :)))) :P
Maria Awaria doszla i jest boska. Muchomory na humory to cos dla mnie :))) A Grzechu mowi ze musimy koniecznie poszukac grzybkow w sosie na moje muchy w nosie :))
Moje poswiecenie OGROMNE- DLA WAS zebyscie mogli zobaczyc.... ale to w nastepnym wPisiorze :))). P.S nie mam piet :(

Mimi - 2008-10-18 10:33
Będziemy cię nosić na rękach ;-)). Buziaki .

dorcia
dorcia - 2008-10-19 13:12
a więc tak: schudlabym nieco, zęby by mi wypadły a i poczytac bym nie poczytała:P
jesli chodzi o trojaczk, ciekawe kiedy naze bliźniaki dołączą?:)buzzzka

millagreg
Emilka i Grzesiek ...