Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    male i DUZE motorem podroze

male i DUZE motorem podroze

Nepal
Nepal, Pokhara

Z Kathmandu do Pokhary jedzie sie 7h (200km). Droga jest bardzo kreta, malo wygodna, ale widoki wynagradzaja wszystko. Sama Pokhara jest dzisiaj jak mala cepelia, przynajmniej czesc od strony jeziora, w ktoej zatrzymuja sie turysci. Z miasta widac pasmo Himalajow.
Wypozyczylismy sobie moto na dwa dni I pojezdzilismy po okolicy. Pojechalismy na punkt widokowy Sarangkot, z ktoego o zachodzie slonca mielismy nastepujacy widok: 2 osmiotysieczniki (Annapuna I Dhaulagiri), 4 siedmiotysieczniki I 3 szesciotysieczniki. Calosc przykyta sniegiem.
Nasz motor ledwo to przezyl; gdy zatrzymalismy sie na gorze, spod silnika wydobywalo sie duzo dymu :)
Po zachodzie slonca zorientowalismy sie, ze zapomnielismy zabrac jakiekolwiek cieplejsze ubranie. A w moment zrobilo sie bardzo zimno. Toche nas wymrozilo.
Rano zameczalismy dalej nasz pojazd. Wjechalismy na kolejna gorke, zobaczyc World Peace Pagoda, zbudowana przez Japonczykow. Z motoru wydobywalo sie coraz wiecej dymu, ale dal rade.
Nastepna atrakcja to miedzynarodowe muzeum himalajow. Bardzo interesujace miejsce z mnostwem zdjec i innych eksponatow z roznych wypraw. Tak sie tam nakrecilismy, ze juz sie nie mozemy doczekac trekingu, na ktory idziemy juto. W zwiazku z tym informujemy, ze przez minimum 9 dni nie bedzie wpisu. Prosimy sie nie martwic.
A zaraz po gorskiej wycieczce planujemy rafting po rwacej rzece, a potem safari na sloniach, z tygrysami w parku narodowym... wiec nie wiemy kiedy nastepny wpis.
W Nepalu nudzic sie po prostu nie da.
Polecamy!!!

Mija
Mija - 2008-11-11 16:57
Ostatnio przekonalam sie ze nalezy Was czytac przed snem. W nocy bylam w Chinach, widoki byly przecudne i nawet dzwonilam do Was zeby zapytac gdzie jeszcze warto jechac :D Przeczytam sobie te notke raz jeszcze przed pojsciem spac i licze ze dzisiejsza noc spedze w Nepalu :D

Mimi
Mimi - 2008-11-11 17:37
Widoki za milion $ . przestańcie zamieszczać miejscowe widokówki . zróbcie jakieś zdjęcie :))) . takich widoków nie ma .:))) to na pewno fotomontaż. :D Pozdrawiamy i życzymy pomyślnej wyprawy w Himalaje .

rabe
rabe - 2008-11-11 20:21
GrzalkaRiders:) tak trzymać, foto bajka...

rabe
rabe - 2008-11-11 20:31
aha, i dlaczego puszczasz żonę z jakimś nieogolonym panem, miejscowy rumcajs czy co?
i jeszcze foto im robisz, ejjj, trza dbać o żone!!

jurowaty
jurowaty - 2008-11-11 22:43
Milaron i on cie taki całuje?? robi z siebie ivana mc'gregora i historie motocyklową zapoczątkował ;) piękne foty!!

Kacha
Kacha - 2008-11-12 11:27
Góry jak w Zakopcu, i czym tu się podniecać.... ;) Też tak będę miała w weekend ;pppppp

spychaliny
spychaliny - 2008-11-12 12:08
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA EMILI!!no.. dla Grześka niech też będzie, za to ze jest 'współuzalezniony';)
Kochana Emilio zyczymy Ci żebyś dalej tak szczęśliwie i tak pięknie realizowała swoje marzenia! całujemy mocno! i trzymamy kciuki za ogólnie pojętą pomyślność! buziaki! m&k
AA! zdjęcia , co jedno to śliczniejsze!

levko
levko - 2008-11-12 12:13
Jak patrzę na te foty, to przypomina mi się film "Dzienniki motocyklowe" :)

Mimi & Tataron
Mimi & Tataron - 2008-11-12 16:16
Emilko !!! miej marzenia ! Niech Ci sie marzy i darzy ... a wszechświat pomaluje Twój świat na żółto i na niebiesko .... Ściskamy Cię ! tak trzymaj przez następne ..... wieku. ! Powodzenia na wyprawie .

Margaret Thatcher :)
Margaret Thatcher :) - 2008-11-12 21:27
Milaronie! Przede wszystkim życzę Ci ścieżki usłanej miłością i marzeniami, przygodami i szczęściem :)
Pozdrawiam Was serdecznie :)

wódz
wódz - 2008-11-12 21:28
Kochana Moja wszytskiego naj naj naj.. zeby wszytsko w Twoim zyciu bylo w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu.. caluje mocno Was oboje.. Widoki zapieraja dech w piersiach!

Kacha
Kacha - 2008-11-13 19:41
A co to??? Imieniny czy urodziny???
Ale cokolwiek to by nie było - się przyłanczam, choć bardziej przyłączam :)))) do peanów na Twą cześć! no

levko
levko - 2008-11-18 12:34
Dzięki za karteczkę :) Mam nadzieję, że Emilia nie umarła na ból nóg albo zmęczenie ;)

millagreg
millagreg - 2008-11-18 13:16
Jestesmy,wroclismy ,przezylam to - wprawdzie ledwo ale przezylam :)
Dziekuje za pamiec :) i zyczenia.
Monia jak bylo w Nepalu?:))

STRUSIE z wyspy WOLIN
STRUSIE z wyspy WOLIN - 2008-11-24 15:21
Widok Himalajów powalił mnie zupełnie!!!Bomba!!!

jurek
jurek - 2012-03-04 11:42
wielka lipa, a gdzie o cenach

millagreg
Emilka i Grzesiek ...