Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    Miejsce urodzenia Buddy

Miejsce urodzenia Buddy

Nepal
Nepal, Lumbini

Po drodze do Indii, postanowilismy skorzystac z okazji i wstapic do Lumbini, miejsca urodzenia Buddy. Generalnie jest to zabita dechami wies, w ktorej jest jeden bardzo drogi hotel (tylko tam jest ciepla woda, ale nie spalismy tam) dla japonskich pielgrzymow nawiedzajacych to miejsce oraz duzo ogromnych swiatyn, sponsorowanych przez rzady przeroznych panstw: Vietnam, Sri Lanke, Niemcy, Koree, itd.. itd..
Zdania co do Lumbini okazaly sie podzielone. Ja uwazam, ze jest malo interesujace, a Emilia mowi, ze jest ok.
Obejrzelismy wszystko dookola i po jednym dniu nie bylo co robic, wiec pojechalismy do Indii :) I jak przystalo na Indie wjechalismy tam na rikszy (rowerowej) :)
Aha, odbylismy tez obowiazkowa jazde na dachu nepalskiego autobusu. Jakie wrazenia? Zobaczcie zdjecia :)

Mija
Mija - 2008-11-29 17:33
Ostatnie 2 zdjecia sa cudowne :D

Mimi
Mimi - 2008-11-29 18:37
Ten szafranowy kolor szat mnichów buddyjskich , słucham przepięknej muzyki z Nepalu i już czuję się lepiej. 3 ostatnie zdjęcia są super ! Jedziecie na targ :)) ?

rabe
rabe - 2008-11-29 20:13
fajowe te napalskie kabriolety:)))

Margaret Thatcher :)
Margaret Thatcher :) - 2008-11-30 02:31
To fakt! Ostatnie dwa zdjęcia rewelacyjne! Poważnie było aż tak strasznie? :))

dorcia
dorcia - 2008-11-30 19:28
CUDOWNIE!!!super te 2 foty! on tak szybko jechał czy wy po prostu wczesniej dołączyliscie się do pana z fajka i nadinterpretowaliscie rzeczywistosc???:)))))juz slysze ten pisk Miśki!!! hahahah

millagreg - 2008-12-01 10:36
Wszystko bylo dobrze dopoki z naprzeciwka nie nadjezdzaly inne samochody, a kiedy jakis sie juz pojawil kierowca(jednego i drugiego) nie dawal za wygrana i tak pedzilismy na siebie, az ktorys nie wytrzymal napiecia i w ostatnim momencie zjechal na pobocze i wtedy to ja juz prawie plakalam ze strachu. Aha przy tych wszytskich manewrach osiagalismy maksymalna predkosc tego zdezelowanego autobusu :D

kozlewa
kozlewa - 2008-12-05 19:49
:)) popłakałam się ze śmiechu po ostatnich dwóch.. - oczywiście wiem,że Wam nie było do śmiechu - ale po fakcie można nieźle wspominać :))
a te portretówki to za pozwoleniem delikwenta(tki) się robi? czy bez pozwolenia? - są niesamowite!!

millagreg - 2008-12-06 11:18
Z pozwoleniem sie robi :)

Emilka i Grzesiek ...
Zasoby: 87 wpisów87 779 komentarzy779 2479 zdjęć2479 2 pliki multimedialne2