Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    Bali

Bali

Indonezja
Indonezja, Kuta

Nasze pierwsze spotkanie z Bali nie nalezalo do najlepszych. Trafilismy do Kuty. Mekki surferow, fanow dyskotek, roznego rodzaju lanserow. Ulice pelne podtatusialych playboyow oraz wielbicieli meskich t-shirtow bez rekawow i sandalow ze skarpeta. Miejsce stworzone dla bialych turystow, ktorzy w wiekszosci przyjezdzaja z pobliskiej Australii. Na ulicach sklepy D&G, Ralph Lauren, Hilfinger, itd. Ogolnie wszystko drozsze.

Jezeli planujecie wakacje na rajskiej wyspie Bali, to tylko nie do Kuty. Jest tutaj duzo ciekawszych miejsc. Najlepiej wypozyczyc skuter (4$.dzien + paliwo) i pojezdzic dookola. Oczywiscie sa fani takich miejsc i dla nich wlasnie Kuta jest rajem. Dla nas nie.

Ewakuacja nastapila nastepnego dnia, ku naszemu szczesciu. Cel Ubud, kulturalna stolica Bali.

jurowaty
jurowaty - 2009-02-05 18:50
Przydałoby się parę zdjęć lanserów oraz sandałów w skarpetkach! U NAS to juz żadkość :)

dorcia
dorcia - 2009-02-05 20:54
A widzieliście te nietoperze z Bali, co wisza i same sobie Eh Eh Eh???;)

olbin
olbin - 2010-11-17 13:25
"Ulice pelne podtatusialych playboyow oraz wielbicieli meskich t-shirtow bez rekawow i sandalow ze skarpeta." - miałam dokładnie takie same wrażenie. (: I może przesadziłam, ale wtedy doszłam do wniosku, że nie dziwię się, dlaczego kilka lat temu był tam zamach bombowy. Zestawiając świat muzułmański z reszty części Indonezji i innych części Azji, kontrast jest niewyobrażalny. Miasto Barbie i Kena. W Ubudzie mi się podobało. Ładne miasteczko. A co do jeżdżenia sobie po Bali... wynajęliśmy samochód i po 5 minutach na drodze, mieliśmy wypadek - wjechała nam w bok rozpędzona dziewczyna na skuterze! Nie było to miłe doświadczenie, a wręcz nie wiem co by było, gdyby się jej coś stało (wyleciała w powietrze). W drzwiach zrobiła się mega rysa, a później zatrzymała nas policja, bo jak się okazało, mamy nieważną polisę, a polskie prawo jazdy tutaj nie obowiązuje... W związku z tym, trzeba uważać. (:

millagreg
Emilka i Grzesiek ...