Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    Kocia wyspa

Kocia wyspa

Indonezja
Indonezja, Gili Island

Gili to trzy wysepki, polozone kilka kilometrow od Lomboku. Nazywaja sie kolejno: Gili Air, Gili Meno i Gili Trawangan. My wybralismy te ostatnia, zarazem najwieksza. Caly czas nam mowiono, ze plyniemy ferry, czyli promem. Okazalo sie, ze to zwykla lodeczka, mala lupinka. Dodatkowo tego dnia wialo niemilosiernie. Najpierw zabrano nas do awaryjnej przystani, bo fale za duze. Nastepnie widzielismy ludzi, ktorzy wlasnie przyplyneli z Gili, mieli blade twarze i metny wzrok. Pakujemy sie na lodke, z innymi turystami i ‘lokalsami’. I jak zaczelo kolysac. I jak fale walily w przod lodzi. Najpierw smiechy, chichi. Niezla zabawa. Mniej wiecej w polowie drogi czesc dzewczyn ryczala, czesc miala tylko lzy w oczach. Jedna pani bala sie szczegolnie, tak przerazonej osoby chyba w zyciu nie widzielismy. Dziewczyny lapaly obcych facetow za rece, a nawet za nogawki – jakby to mialo w czyms pomoc. Chlopaki nie placza, wiec tylko siedzielismy z powaznymi minami.
Jedynie pan sternik-kapitan lodzi, przy kazdym wiekszym szarpnieciu i nastepujacym po nim pisku pasazerek, smial sie w najlepsze. Wilk morski sie znalazl. Lodka dala rade, obylo sie bez strat.
Na wyspach jest tylko podstawowe wyposazenie. Czesto nie ma pradu. Mozna wtedy liczyc na agregaty, jezeli jest paliwo. Nie ma tam samochodow, motorkow jest kilka. Idealne miejsce, zeby uciec przed cywilizacja. Jest tutaj rafa, mozna ponurkowac. Idealne warunki maja surferzy. Takich fal to mysmy jeszcze nie widzieli.
Wyspa powinna sie nazywac Cat Island. Nastapilo tutaj niekontrolowane rozmnozenie tych zwierzakow. Kto zna Milarona, ten wie jaka byla reakcja. Najchetniej by tam zamieszkala. Mieszkancy cierpia na chroniczne bezrobocie. Calymi dniami spia w hamakach. Ciekawe co robia w nocy. Wyglada to tak, jakby sie upodobnili do wszechobecnych kotow. Zjesc, pospac, przeciagnac sie in a drugi boczek. Ale w sumie czego do szczescia wiecej trzeba? :) W takiej scenerii.

Mija
Mija - 2009-02-09 13:21
A teraz Kurdziel domaga sie zdjec... kotów i Was z kotami oczywiscie :D

Mimi - 2009-02-09 14:23
Prosimy o scenerie. Na wakacjach jesteście czy co?, popracować trochę proszę! :))

kiclaw - 2009-02-09 15:03

Mija - 2009-02-09 15:23
Ja normalnie pękam z dumy i Basia tez :D

Kacha
Kacha - 2009-02-09 15:28
Ja pękam bardziej ;))))))

Super!!! Nie wiem co napisać więcej, muszę ochłonąć!!!!

Margaret Thatcher :)
Margaret Thatcher :) - 2009-02-09 15:45
Też przyłączam się do pękających z dumy :)
Gratuluję serdecznie!!

Kacha
Kacha - 2009-02-09 16:30
Już ochłonęłam, więc mam pytanie z merytorycznej beczki.

Czy te zdjęcia nie są przypadeczkiem "podkręcone". Te kolory.... To NIEMOŻLIWE!
A jeśli jednak MOŻLIWE, to uwierzę pod wszakże jednym warunkiem - PRZYSIĘGNIJCIE.

Przysięgnijcie np. na zdrowie Waszego nowiuśkiego skutera ;)

kiclaw - 2009-02-09 17:38
Wszystkie zdjecia dodane do Geobloga pieknieja automatycznie ;)

dorcia
dorcia - 2009-02-09 22:17
Zdjęcia surferów - rewelacja:)

Kot mnie się osobiscie nie podoba, ale ma swoj udzial w drodze po skuter:PPPP

Widac ze na moon nie polecieliscie, bo tacy smutni lezycie....

p.s. z zimna boli mnie kregoslup, wiec cieszcie sie ile wlezie z tego slonca! zazdroszcze z calego serca. Ja jutro nach St. Moritz jade.

dorcia
dorcia - 2009-02-09 22:17
A ha, Miśka a co to bylo tak na prawde???

Mimi - 2009-02-09 23:23
Och ,to był tylko PAPROSZEK ! Ja znam Miśkę !;-))) Opowieść o paproszku opowie Mila jak wróci.

kiclaw - 2009-02-10 11:16
Dorcia: prosze dokonczyc bloga! ;)

chrapona
chrapona - 2009-02-10 22:00
Boze jak zobaczylam "ALDI" az lza sie zakrecila(pracodawca)
od dzis moge wogole cokolwiek komentowac , zarejestrowalam sie ,
wiec super pozdrowionka i wogole sledzimy kazdy wasz krok od startu

super wrazenia
beata z rodz z frankfurtu(chorzow)

tramp
tramp - 2009-02-20 08:16
hmm, niestety większość tych fotek nie jest zrobiona na wyspie Gili Trawangan,

millagreg
Emilka i Grzesiek ...