Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    W krainie Kiwi

W krainie Kiwi

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Auckland

Dotarlismy po 9,5 godzinnym locie z Brunei, gdzie mielismy przesiadke. Narazie tylko maly wstep, bo internet drogi i zaraz zamykaja.
Mielismy problem z wypozyczeniem samochodu. Okazuje sie, ze sezon trwa w najlepsze i wszystko w ruchu. Na campervana nie bylo nas stac, wiec po dlugich staraniach mamy nasze cudo: Nissan Primera, rocznik 1998 :) benzyniak.
Zostalismy troche cyganami, caly tabor wozimy ze soba. W bagazniku i na tylnym siedzeniu od wczoram mamy maly dom.
Ostatnia noc spalismy w namiocie. Oczywiscie zaczelo lac, ale wytrzymal. Wysuszyl sie dzisiaj w bagazniku.
Pierwszy raz od pieciu miesiecy wzielismy naprawde goracy prysznic. Skorzystalismy z czystej lazienki. Mila odmiana.
Poczulismy sie troche jak w domu. W sklepach sa znane nam produkty. Jest w miare zjadliwy chleb, sa sery (bialy tez), szynki i kielbasy. Chodniki sa rowne ( w ogole sa), jest CZYSTO.
Tylko te ceny :/ Po Azji troche nas przygniotlo, ale staramy sie przyzwyczaic i nie przezywac kazdych zakupow.
Nowa Zelandia przy pierwszym poznaniu zachwyca krajobrazami. Jest tutaj podobnie do Irlandii. Tak sielsko, wiejsko i anielsko. Atmosfera bardzo swojska :)

To narazie tyle. Zamykaja kafejke. :)

wódz
wódz - 2009-02-14 09:51
boski róż.. idealny na walentynki :P miło was zobaczyć :)

freng
freng - 2009-02-14 11:18
Hehe Emilia nawet jak pije mleko niewyspana to jest piekna !!! :)

julka
julka - 2009-02-14 11:21
Grzegorz jaka grozna mina przy konsumpcji owsianki :P Super zdjecia, bardzo lubie ogladac usmiechy i wiedziec ze sie dobrze bawicie!!

kitke
kitke - 2009-02-14 11:22
hihi te ostatnie zdjecia Emilki sa super, lubie takie wesole osoby z dystansem do siebie i swiata. Pozdrawiam :)

jaroslaw
jaroslaw - 2009-02-14 12:50
Grzegorz jak ci się prowadzi z drugiej strony..??? dajesz rade? obiekty już gotowe..!!!! Zdjęcia już zrobiłem wysyłam!!! pozdrawionka buce!!!

UranMars
UranMars - 2009-02-14 13:52
Wojciech Cejrowski w swoich filmach podróżniczych Boso Przez Świat opowiada nie tylko podróżach ale i o gospodarce i polityce. Filmy bezpośrednio na stronie www, bez ściągania na komputer: http://www.BosoPrzezSwiat.szu.pl/

kadamk
kadamk - 2009-02-14 16:37
uff powinni zdelegalizować tego bloga! bardzo uzależnia... muszę się przyznać, że od kilku dni to była obowiązkowa lektura do śniadania. można wiedzieć gdzie dają taki dłuuugi urlop? pozdrawiam i pomyślności w dalszych wojażach

Zolnierz
Zolnierz - 2009-02-14 23:43
Na moim ostatnim poscie pije troszeczke do was :) Wpadniecie? http://sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl/2,ID364676290,DA2009-02-14,index.html

millagreg
millagreg - 2009-02-15 08:16
:) Kasienka podziekowania dla Ciebie w poprzednim wpisie :*
P.S. Pierwszy wpis z NZ pobiezny, przepraszamy, ale musimy sie zorganizowac.

porres
porres - 2009-02-15 10:23
Pozdrawiam serdecznie i ciesze się ze dotraliście do mojej ukochanej Nowej Zelandii. Prosze piszcie o wszystkim co tam zastaliście

Zolnierz www.sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl
Zolnierz www.sladamikonkwistadorow.blog.onet.pl - 2009-02-15 23:07
A my tez sie wybieramy do Nowej Zelandii! Bedziemy tam za jakis miesiac.

Mimi
Mimi - 2009-02-16 11:16
Modne owieczki w stylu Elsa Schiaparelli- shocking róż. :-)) na czasie . Pięknie. Pozdrawiamy ciepło z zasypanego śniegiem Karpacza . Turkus też jest modny w tym sezonie , jak w takim kolorze będą , to proszę o foty. :D

Zolnierz
Zolnierz - 2009-02-17 06:19
Owieczki naprawde swietne :)

agusia
agusia - 2009-02-17 17:16
jakimś cudem znalazłam Wasz blog i jestem naprawdę pod wrażeniem!!! będę teraz uważnie śledzić gdzie jesteście i co porabiacie... tak na marginesie - to powinniście dostać jakąś nagrodę również za zdjęcia - są niesamowicie piękne i zrobione fachowym "okiem" :-) po powrocie musicie koniecznie wysłać je na jakiś konkurs!! szczególnie zdjęcia ludzi - łapią za serce. pozdrawiam Was !!

Andrzej
Andrzej - 2009-03-06 17:56
Mam pytanie natury technicznej. Ile mneij więcej kosztuje wynajecie takiego samochodu w Nowej Zelandii? Za dzień/tydzień - jak wolicie.

millagreg
Emilka i Grzesiek ...