Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    Ameryka, powrot do przeszlosci i gotowane ziemniaki z wolowina!!! ;)

Ameryka, powrot do przeszlosci i gotowane ziemniaki z wolowina!!! ;)

Chile
Chile, Santiago

Dotarlismy, po 11 h lotu jestesmy w Ameryce. Czas oszalal zupelnie, nasza doba trwala ponad 30 godzin, ja sie pytam ile moze trwac piatek 13 ? :).
Jestesmy w Santiago, znalezlismy jakis nocleg i wyruszylismy na kolacje:). A ze gamonie z nas i zadne nie nauczylo sie wczesniej hiszpanskiego, czytanie menu nic nam dalo. Ale znana jest nam chinska metoda :)) pokazalismy ze chcemy jesc to co sadziedzi. A TAM!!! GOTOWANY ZIEMNIAK najprawdziwszy w swiecie, nie tlusty, nie papka; zolty i wielki ziemniak!!! I do tego gotowana wolowina!!! i dynia!!! i zielony groszek. Ah a na przystawke byla prawdziwa bulka, nie gabka, nasza prawdziwa, pierwsza od ponad 6 miesiecy :D. Tak niewiele do szczescia potrzeba :). Jutro jemy to samo, nazwy dania nie zanotowalam, ale jutro to zrobie obiecuje!!!!
Tymczasem dobranoc, moze jutro bedzie wreszcie 14.

...............................................................................................
Wracajac do Santiago, miasto nas raczej nie powalilo, jest ogromne i na pierwszy rzut oka nie czuc w nim klimatu Ameryki Poludniowej. Bardziej czulismy sie jak w naszej kochanej Polszy :) gdyby nie ten nasz hiszpanski. Spedzilismy tam dwa dni krecac sie tu i tam i postanowilsimy sie wyniesc w kierunku Boliwii.

rabe
rabe - 2009-03-14 11:44
PIĘKNIE! i kolejny kontynent "na liczniku" :)

Kacha
Kacha - 2009-03-14 18:17
A mi się nie chce liczyć. To jak u mnie jest 12.00 (rano-dla Maćka, w południe-dla mnie) to u was jest która godzina?????

millagreg
millagreg - 2009-03-14 23:47
My jestesmy 4 godziny do tylu :P czyli jak u Was 12 w poludnie to u nas 8 rano ;]

bialenadczerwonym.blogspot.com
bialenadczerwonym.blogspot.com - 2009-03-15 11:30
Witajcie! Z ogromną przyjemnością pozwoliłem sobie przyznać Wam nagrodę Kreativ Blogger Award. Wiem, że nie jest to to samo co Blog Roku, ale zawsze :-) Życzę powodzenia w kraju najbardziej kochanych w Polsce win.
Uśmiechy

Katrins
Katrins - 2009-03-15 15:29
Myślę, że teraz to już będziecie mieć cieplutko! Super, że dotarliście szczęśliwie...Pozdrawiam

jaroslaw
jaroslaw - 2009-03-17 20:40
halo co tam u was ? Kaczogrod pozdrawia.. ptaki juz na nowym..wyśle fotki niebawem..

olasz
olasz - 2009-03-23 02:48
stary kościół (chyba), obok wieżowiec, a na dokładke palma...;)

millagreg
Emilka i Grzesiek ...