Geoblog.pl    millagreg    Podróże    W drodze    El paso del condor

El paso del condor

Peru
Peru, Cabanaconde

Wystarcza trzy godziny jazdy autobusem od eleganckiej Arequipy, aby przeniesc sie w inny swiat – do kanionu colca. Jest to drugi w kolejnosci najglebszy kanion na swiecie. Wawoz skaczacego tygrysa, gdzie Mila spalila piety, to przy nim maly rowek :) Co ciekawe, jako pierwsi kanion przeplyneli w 1981 roku Polacy, z krakowskiego klubu kajakowego ¨Bystrze¨. Obszar ten zamieszkuje ludnosc Collagua i Cabana. Kobiety sa znane z bardzo kolorowych ubiorow. Nosza kwieciscie wyszywane kapelusze i podobne kubraczki. Nosza te stroje caly czas, nie zmieniajac dlugich do kostek, zdobnych sukni nawet do wypasania bydla.
Pojechalismy tam, ale schodzic nie zamierzalismy, chociaz mozna. Wiekszosc ludzi jedzie tam zobaczyc kondory. Ogromne ptaszyska unosza sie tam majestatycznie, korzystajac z pradow powietrznych. Prawie w ogole nie musza uzywac skrzydel, po prostu szybuja.
Na dzien dobry skasowali od nas bandyckie pieniadze, za jakies turystyczne bilety. Troche nas to wkurzylo, ale gdy zobaczylismy kondory w akcji, stwierdzilismy: bezcenne :)
Kondory sa naprawde imponujaco wielkie. Gdy przelatywaly kilka metrow od nas, wygladaly jak ptasie boeingi, pierzaste jumbo-jety. Zerkaly na nas badawczo, przynajmniej tak nam sie wydawalo :) Ewidentnie daja popisowy show przed widownia, ktora codziennie tloczy sie w punkcie widokowym.

BPE
BPE - 2009-04-20 09:28
zdjęcia jak zawsze piękne - przyjmnie tak z rana zobaczyć takie widoczki (szkoda, że nie na własne oczy)

Mija
Mija - 2009-04-20 10:27
Domagam sie przywiezienia malej zywej lamy :D Sztuczne lamy nie beda honorowane :P

castaway25
castaway25 - 2009-04-21 09:54
Oni maja lamy my mamy pieski, oni maja kondory my mamy golebie:)czy to wielka róznica?:)zdjecia rewelacyjne-czy mozecie podac nazwy podrózników z których korzystacie?bede bardzo wdzieczny-pozdrawiam i dobrej zabawy zycze

castaway25
castaway25 - 2009-04-21 11:56
tytuły przewodników?:)

zrenica
zrenica - 2009-04-21 20:58
szkoda, ze nie zrobiliscie zdjec kondorom :)

kori
kori - 2009-04-21 21:08
super jest to zdjecie jak stoicie razem na gorze !!!! Wadcy świata :) a te lamy takie slodkie,delikatne. kochane!!

sypkarola
sypkarola - 2009-04-22 11:37
Mala lama i jej wlascicielka lapia za serce. Wspaniale miejsca i jak zawsze bardzo egzotyczny transport ze zwierzakami:) SUERTE AMIGOS!:)

dobry dzień
dobry dzień  - 2009-04-22 14:29
Zdjećie nr 15 fantastyczne miejsce na śniadanie lub obiad:) Milla i Grzechu opiszcie to miejsce w trzech słowach:)? będe wdzięczny-bo dla mnie magia:)pozdrawiam i kolejnych wspanialych dni zycze

millagreg - 2009-04-22 16:36
Hola Amigos :)). Och jak ja bym taka lamke zabrala...
Zdjecie nr 15 jest zrobione faktycznie w magicznym miejscu, w Cabanaconde, w malej wiosce, w kanionie Colca, polozonej troche dalej niz miejsce, do ktorych codziennie przyjezdzaja armie turystow. To punkt widokowy, do ktorego kierunek byl wydrapany gdzies na scianie. Jak tam dotarlismy to zamarlismy, widok jest niesamowity, zasiedzielismy sie tam na pare godzin.
:)) Pozdro :)

millagreg - 2009-04-22 20:47
A uzywamy przewodnika Lonely Planet, ktory ma najczesciej nieaktualne ceny :)) ale informacje praktyczne

danmack
danmack - 2009-04-23 09:48
ekkhhhhm.... jakie dźwięki wydają kondory:)))?

Emilka i Grzesiek ...
Zasoby: 87 wpisów87 779 komentarzy779 2479 zdjęć2479 2 pliki multimedialne2